Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annoncesalg: salg.aarhus@lokalavisen.dk
Redaktion: redaktion.aarhus@lokalavisen.dk

Redaktion:
Journalister:
Camilla Olesen, områderedaktør
Tlf: 5156 1961
camilla.olesen@lokalavisen.dk

Louise Nyvang Burmeister, journalist
(barsel)
Tlf: 3010 3296
louise.b.nyvang@lokalavisen.dk

Kim Skovrup Andersen
(dækker Aarhus Nord)
Tlf: 3010 3294
kim.s.andersen@lokalavisen.dk

Christina S. Johansen
(dækker Aarhus Syd)
Tlf: 3010 3308
christina.s.johansen@lokalavisen.dk

Danni Paulsen
Tlf: 8732 4756
danni.paulsen@lokalavisen.dk

Jonas Wrede Hansen
Tlf: 8732 4898
Jonas.W.Hansen@lokalavisen.dk

Jeppe Rafn
Tlf: 8732 4871
jeppe.rafn@lokalavisen.dk

Martin Jørgensen, journalistpraktikant
(dækker Aarhus Vest)
Tlf: 5156 1937
martin.jorgensen@lokalavisen.dk

Salg:
Lene Søstrøm, Regional Salgschef
Tlf: 3067 2831
lene.sostrom@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Syd:
Emil M. Antonsen, mediekonsulent
Tlf: 3038 2852
Emil.m.antonsen@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Vest:
Jesper Kjær, mediekonsulent
Tlf: 3067 2810
jesper.kjaer@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Nord:
Michael Kristensen, mediekonsulent
Tlf: 3067 2834
Michael.kristensen@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Midt:
Diana Skaarup, Mediekonsulent
Tlf: 3067 2822
Diana.Skaarup@lokalavisen.dk

Bolig:
Morten Nordentoft, Salgschef Jylland
Tlf: 3010 3284
morten.nordentoft@lokalavisen.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv@lokalavisen.dk
Århus onsdag
Redaktion:
Camilla Olesen, Lokalredaktør
Tlf: 5156 1961

Bente Tahmasbi Hansen, journalist
Tlf: 2545 6662

Mai-Britt Kirstine Lund Jeppesen, journalist
Tlf: 5076 4166

Stine Østergaard, journalistpraktikant
Tlf: 3038 2822
Salg:
Jesper Brix Mediekonsulent
Tlf: 2173 0058

Tine Zielke Mediekonsulent
Tlf: 2925 7552
Lis Lindegaard Nilsen, salgschef
Tlf: 2926 8261
Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Forretningsbetingelser
  Læs her 
Lokalavisen Aarhus Nord
P. Hiort-Lorenzens Vej 2A
8000 Aarhus C

Tlf: 4590 8070

Kontortid:
Mandag - torsdag:
kl. 9.00 - 16.00
Fredag:
kl. 9.00 - 15.00
Lørdag: lukket
Deadlines
Lokalavisen Aarhus: 

Redaktionelt stof:
torsdag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
fredag kl. 12.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 11.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00
 
JP Aarhus
Trafikstyrelse: Letbanens arbejde har været virkelig dårligt
Forsinket letbane sender buschauffører på overarbejde
Bundsgaard om letbanegodkendelse:  »Jeg vil se det, før jeg tror på det«